Czy warto iść na Drzwi Otwarte na uczelni artystycznej?

Czy warto iść na Drzwi Otwarte na uczelni artystycznej?

Czy wiecie, że w czerwcu rozpoczynają się egzaminy wstępne na uczelniach artystycznych? Akademie otwierają obecnie swoje bramy, i zapraszają wszystkich kandydatów do uczestnictwa w Dniach Otwartych. Czy warto brać w nich udział?

Oczywiście, że warto! To jedyna w swoim rodzaju okazja do konsultacji swoich prac i rozmów z wykładowcami o specyfice poszczególnych studiów. Zresztą.. to nie jedyny powód! Poniżej wszystkie 🙂

miejsce

Wydarzenie odbywa się w murach uczelni. To doskonały moment, żeby poczuć jej klimat, zwiedzić budynek i obejrzeć pracownie, zastanowić się nad lokalizacją i nad tym, czy to właśnie na tej uczelni (artystycznej) chcemy kształcić się przez kolejne kilka lat.

twórczość

Jeżeli organizatorzy otwierają przed Tobą drzwi – zwiedzaj koniecznie.  Zwróć uwagę na prace wyeksponowane w pracowniach, co Ci się w nich podoba, a co – niekoniecznie? Gdy czegoś nie wiesz, pytaj studentów, którzy najlepiej opowiedzą Ci o studiowaniu na wymarzonym kierunku.

korekta

Masz swoje prace? Weź je koniecznie. Konsultacji udzielają pracownicy uniwersytetu, profesorowie oraz ich asystenci. Z pewnością podpowiedzą Ci, co jest ok, co poprawić, i na czym skupić się w przyszłości.

konkurencja

Podpatrz, z czym przychodzi “konkurencja”. Jakie są prace innych kandydatów? To właśnie z pozostałymi chętnymi będziesz w czerwcu walczył o miejsce na studiach.

interakcja

Weź udział w dodatkowych atrakcjach, organizowanych przez władze uczelni. Są to m. in. warsztaty, oprowadzanie po uniwersytecie lub prezentacja kierunków. Z pewnością dowiesz się wielu ciekawych rzeczy i poćwiczysz swoje umiejętności 🙂

 

A może byliście już na Drzwiach Otwartych? Podzielcie się swoimi doświadczeniami w komentarzach 🙂

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *