Pożyczone książki. „Pokolenie Ikea. Kobiety”

Pożyczone książki. „Pokolenie Ikea. Kobiety”

Pozycja obowiązkowa każdego dwudziestokilkulatka. Pożyczona od brata. Przeczytana w weekend.

No dobra, weekend i dwa wieczory (a bo tyle rzeczy było do roboty :p)

 

Iluzja codziennego życia ekipy 30 plus, ekipy z Warszawy, ekipy z korporacji.

Samców męskich, wygłodniałych, bez zasad i bez perspektyw.

Przepraszam, z perspektywą spłacania wielkich kredytów.

 

„Pokolenie Ikea. Kobiety” to kontynuacja bestsellerowego (albo taka promocja) „Pokolenia Ikea”. Autor, ukrywający się pod pseudonimem Piotr C., to alter ego głównego bohatera (tak nam się przedstawia). Prawnik w dużej korporacji. Przedmiotowy, pożądliwy, a przy tym niezwykle wrażliwy. Dobre. No i pasjonat kuchni. Szybkiej pasty, i drogich restauracji.

Perypetie bohatera to spotkania z kobietami; spotkania jego kumpli z kobietami. Kilka słów samych kobiet (tu czuć, że autor wymyślał), korposuk w służbowych uniformach, w szpilkach nie-za-wysokich, z włosami spiętymi w koczek.

Przeplatające się historie, bez spójnej narracji, obiecujące początki, i tyle po obietnicach. Książka ciekawa, bo sprzedaje marzenia; o dużej kasie, łatwych kobietach, pracy, która jest pasją. O szczęśliwym zakończeniu, tak wszyscy je czytają.

Niektórzy młodzi ludzie twierdzą, że takie jest życie; XXI wiek, epoka konsumpcjonizmu, sięgania ręką po „swoje”. Piotr C., „Czarny”, autor, prowadzi zresztą bloga w bardzo podobnym klimacie. Pokolenieikea.com. Warto zajrzeć, poczytać, pomyśleć. Przymrużyć oko 😉 czasami.

Polecam książkę – relaks, wolny weekend, odpoczynek od korporacji 😉 lub innej codziennej rutynki. Czyta się lekko, łatwo i przyjemnie, i nie ukrywam, że wciąga.

Bajka dla młodych i gniewnych 😉

 

„Pokolenie Ikea. Kobiety”, Piotr C.

Wydawnictwo Nowaeres

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *